ATÖLYE 16mm - Kısa Filmler

 

FİLMOGRAFİ


İlgili filmin kendi sayfasında film hakkında daha fazla bilgiye ve filmin video kaydına erişebilirsiniz. İlgilendiğiniz film(ler)in başlığına veya kapak resmine de tıklayabilirsiniz.

YOLUN NERESİ

YAPIM YÖNETİM: 16MM SİNEMA ATÖLYESİ 1. DÖNEM KATILIMCILARI


OYNAYANLAR: Serpil Erkılıç, Burhan Narınç, Serap Fatih Yasin Bayram, Melin Sönmez, Ali  Öden, Tuğba Kaplan


ÖYKÜ:

Hasta bir adam doktorun son sözünü dinlemeye gerek duymaz. Başka bir yerde yaşlı bir kadın zamana direnir. İrade bir engel olarak karşısına dikilir insanların. Ya irade kazanır, ya da insan.

» Sayfasına Git

AĞACA TAKILAN DÜŞ

YAPIM YÖNETİM: 16MM SİNEMA ATÖLYESİ 2. DÖNEM KATILIMCILARI


OYNAYANLAR: Ediz Şenocak, Bahar Kızılıduman, Erdem Öztürk, Havva Yasemin Atay, Burhan  Narınç, Ali Altındal, ONur Özdiker, Özgür Avşar, Erdal Göze, Yeliz Güler, İlyas Sarı,  Ethem Sokulgan, Mine Karaman, Gökçen Yüksel.


ÖYKÜ:

Huzursuz bir evin mutsuz çocuğu, bir gün evlerinin önündeki ağaca takılı bir uçurtma görür. Ağıcın çevresinde yaşam akarken, çocuğun uçurtmaya olan tutkusu ve onu elde etme isteği giderek artar.

» Sayfasına Git

SOĞUK ODA

YAPIM YÖNETİM: 16MM SİNEMA ATÖLYESİ 3. DÖNEM KATILIMCILARI


OYNAYANLAR: Oya Uysal, Berna Rodop, İbrahim Seymen, Oğuzhan Toracı, Burhan Narınç, Necla  Dokunmazer, Özlem Yasal, İlyas Sarı, Şafak Şahin, Mehmet Seymen, Bengisü Yasal, Tolga Güçlümen, Güler Güçlümen, Volkan Caner Apaydın, Emre Yetkin


ÖYKÜ:

Fatma eniştesinin tecavüzüne uğrar. Aile meclisi Fatma'ya öldürme görevini kardeşi Osman'a verir.

» Sayfasına Git

DÖNGÜ

YAPIM YÖNETİM: 16MM SİNEMA ATÖLYESİ 4. DÖNEM KATILIMCILARI


OYNAYANLAR: İbrahim Karapınar, Şeref Yurdasevil, Oya Uysal, Elif Kırcalı, Sevin Turan,  Kenan Doğan, Gökhan Ozar, Recai Çile, Seda Dolgun, Resuli M. Duyar, Ömer Aydın


ÖYKÜ:

Bir Lira etrafında gelişen olaylar. Elden ele dolaşan paranın insanlar üzerinde etkisi. Kimi  için çok şey ifade eder, kimi içinse değersiz, kimi için de yorumsuzdur.


» Sayfasına Git

A-HALİ

YAPIM YÖNETİM: 16MM SİNEMA ATÖLYESİ 5. DÖNEM KATILIMCILARI


OYNAYANLAR: Veysel Demirpençe, Cem Arslan, Münevver Kurtöz, M.Tolga Karahanoğlu, Gökhan Doğan, Burçin Çakmak, Ümran Durmuş, Taner Yörükoğlu, Mustafa Gümüş,


ÖYKÜ:

Salih'in sıradan yaşamı işsiz kalmasıyla değişir. Üzerine annesi Saliha teyze de vefat edince, yaşamak için kurnazca bir plan yapmak zorunda kalır. Artık Salih'in yeni bir hali vardır. 


» Sayfasına Git

TOPUK

YAPIM YÖNETİM: 16MM SİNEMA ATÖLYESİ 6. DÖNEM KATILIMCILARI


OYNAYANLAR:

Murat Engindeniz, Burçin Alpacar, Ahu Serap Tursun, Esat Kocager, Ümran Durmuş, Yeliz Güler


ÖYKÜ:

Bodrum katında yaşayan bir ressam evinin penceresinden sadece insanların ayaklarını görebilmektedir. Bir gün pencerenin önünden geçen bir kadının topuklu ayakkabılarla yürüyüşünden etkilenir. Artık kadını topuk sesinden tanımaya başlar. Kadını görmek için mücadele veriri ama yüzünü bir türlü göremez. Topuklu kadın olduğunu düşündüğü bir kadına rastlar, ama sonuç hayal kırıklığı olacaktır.

» Sayfasına Git

İZ

YAPIM YÖNETİM: 16MM SİNEMA ATÖLYESİ 7. DÖNEM KATILIMCILARI


OYNAYANLAR: Salih Bayram, İdris Yetişkul, Şevin çelik, Aslı Varol, Gürdal Gündüz, Veysel Demirpençe, İlyas Sarı, Gülay Işık, Ahmet Durmuş, Hamit Doğu Sarıkaş.


ÖYKÜ:

Amcasının kızıyla evlendirilmesine karşı çıkan Cemal, babasıyla yaşadığı tartışma sonrası evden hışımla çıkar. Evden uzaklaşırken, Yolda karşısına çıkan tuhaf bir karartı tarafından vurulduğunu sanır. Hocalar, hacılar okur-üfler ama Cemal'e ne olduğu anlaşılamaz. Sadece sırtında bir iz belirmiştir. Bu olay genç adamın rüyalarına bile girmektedir. Aradan yıllar geçmiş Cemal evlenmiş, bu olayın etkisinden kurtulamamıştır. Ve bir gece korkuyla uyandığı benzer kâbus sonrası sırtında izin olmadığı fark eder!

» Sayfasına Git